Myśliwski celownik termowizyjny MCT-1

Nowy produkt

14 500,00 zł brutto

Więcej informacji

Celownik myśliwski MCT-1 to termowizyjne urządzenie celownicze, zaprojektowane i wykonane na bazie bliźniaczego celownika UCT-1, przeznaczonego do użytku wojskowego. Technologia termowizyjna pozwala na obserwację otoczenia w podczerwieni, która jest emitowana przez każdy obiekt o temperaturze powyżej zera bezwzględnego. Oznacza to, że obraz jest wyraźny i czytelny bez względu na warunki atmosferyczne: w dzień, w nocy oraz przy ograniczonej widoczności spowodowanej mgłą lub dymem. W przeciwieństwie do technologii noktowizyjnej lub bliskiej podczerwieni, praca z celownikiem nie wymaga oświetlacza.

Celownik wyposażony jest w złącze wideo umożliwiające obserwację obrazu na zewnętrznym monitorze lub jego rejestrację. MCT-1 wyposażony jest w szybkomontowalny zacisk na szynę montażową typu Picatinny (MIL-STD-1913).

Urządzenie zasilane jest przez cztery baterie lub akumulatory AA, umieszczone w wymiennym pojemniku, umożliwiając szybką i łatwą wymianę baterii, co jest wysokim atutem w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji.

Wersja urządzeniaMCT-1
Parametry optyczne
Pole widzenia 10,7º
Powiększenie
Powiększenie cyfrowe 2× i 4×
Detektor
Rodzaj niechłodzona matryca bolometryczna
Rozdzielczość 384×288 px
Wielkość piksela 17 μm
Zakres spektralny od 8 do 12 μm
Czułość NEDT <50 mK
Wyświetlacz
Rodzaj kolorowa matryca OLED
Rozdzielczość 800×600 px
Dodatkowe wyjście wideo analogowe PAL
Zasilanie
Rodzaj 4 baterie/ogniwa typu AA (NiMH, litowe, alkaliczne)
Czas pracy powyżej 8 h (akumulatory NiMH 2700mAh)
Parametry mechaniczne
Ciężar (bez baterii) 0,7 kg
Zakres temperatur pracy od -30 ºC do 50 ºC